10 якостей, які потрібні фахівцеві майбутнього

Майбутніх студентів та їхніх батьків цікавить, які професії, ВНЗ, спеціальності допоможуть зробити кар'єру в найближчому майбутньому. Які навички слід розвивати, щоб стати гарним фахівцем?

Представляємо вам 10 якостей професіонала, які стануть найбільш актуальними через 5 років. Список був представлений в січні 2016 року в Давосі, під час Всесвітнього економічного форуму.

1. Комплексне вирішення складних проблем. Замість вузьких фахівців в різних галузях будуть потрібні люди, які вміють розплутувати клубок проблем. Буде потрібно вміння розбиратися в причинах, а не усувати небажані наслідки. Наприклад, сьогодні панночці, яка бажає схуднути, лікар порекомендує займатися спортом і перестати їсти солодке. А проблеми можуть бути в ендокринній системі, у взаєминах в сім'ї, в режимі дня. Спеціаліст майбутнього дослідить проблему в комплексі та покаже шлях до її вирішення.

Інтелектуальні заняття: конструювання, програмування для дітей - розвивають логіку, привчають вирішувати складні завдання. Одночасно тренуються терпіння та наполегливість.

2. Критичне мислення. Це більш високий спосіб мислення, при якому людина оцінює, ставить під сумнів як інформацію, що надходить, так і власні переконання. Постійний аналіз допомагає мінімізувати помилки, виробляти виважені рішення.

3. Creativity - творчий початок. Помилково думати, що творити можуть тільки люди певного типу. Здатність оригінально мислити, створювати нову якість можна розвинути в будь-якій людині. Візьмемо робототехніку для дітей. З малих років юні техніки вирішують захопливі завдання, створюють складні машини. Оригінальністю підходів вони дивують дорослих. Творчість можлива в будь-якій професії.

4. Мистецтво управління людьми. Баскетболіст Майкл Джордан сказав, що в іграх перемагають таланти, а в чемпіонатах - команди. Успіху в бізнесі швидше домагається не одинак, а згуртований та вмотивований колектив. Управління людьми - ціла наука про підбір персоналу, прийнятті рішень, поводження під час конфліктів, стимулювання співробітників. Психологію управління слід вивчати всім, хто прагне успіху в суспільстві, кар'єрі, особистому житті.

5. Взаємодія з іншими. . Успіху досягне той, хто вміє спілкуватися з людьми, вважає інших рівними собі. Поважати старших, допомагати молодшим, не підноситися від успіхів - такі принципи Академії Професій Майбутнього. Тут вміють ростити талановитих і гідних людей!

6. Емоційний інтелект. Американський психолог Деніел Гоулман прославився книжкою 1995 року «Емоційний інтелект». Сучасна людина не встигає емоційно реагувати на внутрішні та зовнішні події. Гоулман вважає, що нам потрібно вчитися співчувати людям, розуміти їх емоції, усвідомлювати свої. Все це допомагає особистісному та професійному зростанню.

7. Гнучкість розуму. Учіть дитину швидко думати, перемикатися на іншу тему, мислити та одночасно робити. Гнучкість розуму розвивають гра в шахи, моделювання, комп'ютерні курси для школярів.

8. ККлієнтоорієнтованість. На ринку, насиченому товарами та послугами, виросте роль сервісу. Покупець вибере того продавця, хто швидше обслуговує, перевищує очікування клієнта та цікавиться його думкою.

9. Уміння вести переговори.Навичка домовлятися включає: вміння розуміти опонента, вигідно підносити свої переваги, проявляти гнучкість, вигравати на своїх умовах. Ця цінність буде рости.

10. . Прийняття рішень на основі власної думки. Як уникнути помилкових рішень? Чиї думки враховувати? Професіонал майбутнього буде тактиком і стратегом, який приймає сильні рішення та виграє.

Отже, 5 навичок відносяться до сфери спілкування. Професіонал Майбутнього стане розуміти, поважати людей, віртуозно керувати ними і надавати першокласні послуги. Решта навичок описують можливості мозку: вміння швидко схоплювати суть, бачити проблему в комплексі, сумніватися, думати гнучко та творчо, приймати правильні рішення.

Відмінно розвивають мислення дитини комп'ютерні курси в Києві. Розвивайте мозок, вчіться взаємодіяти з людьми, і ваші вміння допоможуть реалізуватися в суспільстві!