Lego WeDo 2.0 - цікава робототехніка для дітей

Щоб відчути емоційний захват і задовольнити свою цікавість, дитина повинна чимось захоплюватися. Найкращим шляхом всебічного розвитку малюка є хороший конструктор, наприклад, такий як Lego WeDo. Свої перші спроби продуктивної діяльності маленький моделіст зможе втілити в образі різних механічних іграшок, кожну з яких він змайструє сам і змусить її рухатися.

Взагалі, процес конструювання завжди є цікавим і захопливим заняттям. А коли елементи моделювання пов'язані з можливістю «оживити» свої фігури, то процес творчого становлення особистості протікає ще більш продуктивно.

Що входить в комплект LegoWeDo?

Юному моделісту доступний наступний асортимент елементів для творчості:

  • 158 незалежних блоків, що легко з'єднуються між собою;
  • USB - комутатор, що підключається до будь-якого сучасного комп'ютера. Саме через цей модуль, який бере на себе функцію управління додатковими датчиками, здійснюється програмне супроводження сценарію. Модуль живить мотори, сприяє обміну даними з датчиками та комп'ютером;
  • Електричний мотор, програмований на напрямок обертання;
  • Гіроскоп (датчик нахилу), здатний розрізняти шість активних положень;
  • Датчик відстані, здатний виявляти об'єкти на відстані до 15 см.

Що потрібно зробити, щоб «оживити» свої проекти?

Як уже згадувалося, сучасний конструктор має в комплекті диск з прикладним ПЗ, що встановлюється на комп'ютер. Детальна інструкція з використання програмної оболонки знаходиться в теці з встановленою програмою, але треба сказати, що розібратися з її функціоналом досить складно маленькому робототехніку, тому в нашій Академії є спеціальний курс "Робототехніка Lego". Викладач зможе в ігровій формі навчити та показати, як же програмувати моделі конструктора Lego WeDo.

У нижній частині екрана ви побачите набір піктограм, що відповідають зображенню реальних модулів конструктора. Поєднуючи ці блоки на екрані ПК після кнопки «СТАРТ», користувач формує алгоритмічний варіант дій окремих модулів, програмуючи тим самим свою модель на певні маніпуляції.

Сформований набір команд передається через USB з'єднання на керуючий модуль вашої моделі, який починає виконання скрипта. Це, мабуть, найцікавіша частина для будь-якого конструктора, який починає тестувати модель і аналізувати її поведінку, після її програмування.

Щоб користувачеві було на чому потренуватися, до конструктору додається мануал зі збірки нескладних, але функціональних моделей, робота яких побудована на системному відгуку датчиків, що застосовуються при створення робота. Отримавши уявлення про те, як формується алгоритм роботи, кожен користувач знайде для себе ще більш цікавий проект, здатний вразити своїм функціоналом.

Загалом, процес пізнання конструктора змусить будь-яку дитину зануритися в світ робототехніки, здивувавши дорослих зібраними моделями.