Емоційний робот - вже не фантастика!

Вперше створений робот, здатний розуміти та показувати емоції співрозмовника. Інновацію робототехніки представили співробітники російської дослідницької лабораторії когнітивних робототехнічних систем університету Іннополіс.

Розробка отримала символічне ім'я «Гагарін» на честь першопроходця космічних просторів і синоніма віри в прогресивні технології. Зараз прототип Гагарін - «всього лише» готова до палкої дискусії голова, приєднана до комп'ютера за допомогою низки проводів. Проте, розробники в недалекому майбутньому планують зібрати повноцінного робота, який міг би не тільки підтримувати бесіду, а й переміщатися.

Робот вміє багато

Гагарін розмовляє виключно російською. Штучний інтелект обізнаний в проблемах космосу і з радістю готовий поділитися знаннями на першу вимогу співрозмовника. Розпізнає та називає «емоційний» робот безліч навколишніх предметів. Головне - робот легко впізнає емоції найближчого співрозмовника та будує діалог за ситуацією.

Творці спеціально надали розробці людську подобу. За допомогою гумової маски передня частина Гагаріна вельми нагадує обличчя привітної літньої людини. Під щільною «шкірою» ховаються 30 моторчиків, камери яких допомагають точно розпізнавати емоції співрозмовника. Завдяки продуманій структурі рухомих сполук, робот залучає як «м'язи» біля рота, так і ділянки на вилицях і, навіть, лобових частках.

emotsionalnyj-robot

Широке застосування робота

Саме складний механізм розпізнавання емоцій робить розробку особливою. Приємна людська подоба відкриває широкі перспективи використання роботизованої системи. Навіть без тулуба Гагарін допоможе отримати інформацію в туристичній сфері: робот стане незамінним як гід. Також робот може залучатися для проведення викладацької діяльності, крім того, віддаленим способом. Серед нескладних операцій, які цілком можна довірити невтомному другу, називають сферу продажів послуг або товарів. Перспектива участі робота в складанні психологічних портретів співрозмовників творцями робототехніки поки не розглядається.

Емоційний робот

Випробування прототипу визнані настільки вдалими, що Гагарін вже надійшов в широкий продаж. Вартість інновації робототехніки становить 5-50 тис. дол., що залежить від функціональних можливостей моделі. Зараз робот, який уміє читати емоції, випускається суворо на замовлення. Однак в разі надходження моделі на потік вартість одиниці екземпляра, напевно, істотно знизиться.