5 способів підвищити успішність дитини в школі

Всі ми вчилися в школі, і всі чудово пам'ятаємо, що літні канікули одночасно і найдовші, і найкоротші.

Довгі вони за календарем, а короткі через те, що, як здається, закінчуються, не встигнувши як слід розпочатися. Минають роки, змінюються соціальні та громадські формації, але 1 вересня мільйони дітей відправляються за парти.

Навчання в школі для абсолютної більшості дітей є перманентною кризою. Виправив оцінку по одному предмету - тут же потрібно писати контрольну по іншому. Здав географію - пиши реферат з фізики. Чи є можливості зробити навчання школярів більш рівномірним, і одночасно підтягнути загальну успішність без застосування кардинальних заходів на кшталт тотальної зубріння і стовідсоткового занурення в навчання? Безумовно, вони існують. Спробуємо розглянути головні.

Как повысить успеваемость в школе

Постановка цілей

Для того, щоб розставити правильні акценти в навчанні на наступаючий навчальний рік, необхідно разом з дитиною проаналізувати його успішність за пару попередніх років. Напевно знайдуться предмети, оцінки за якими можна підвищити за рахунок більшої посидючості, кращого контакту з учителем або прагнення демонструвати знання, не чекаючи виклику.

Розклад дня

Щорічно в навчальній програмі з'являються нові предмети. Засвоїти їх з ходу буває непросто, тим більше, що вчителі часто зосереджуються на обсязі знань на шкоду якості їх засвоєння. Варто допомогти дитині хоча б на початковому етапі, перебудувавши режим приготування домашніх завдань так, щоб у батьків був час для допомоги ввечері або у вихідні дні.

Взаємодія зі школою

Дуже важливим фактором підвищення успішності є двостороння комунікація зі школою. Слід пояснити дитині, що перед ним і вчителями стоять одні й ті ж цілі. Так само і педагогічному колективу варто дати зрозуміти, що сім'я зацікавлена в поліпшенні успішності дитини і готова докласти всіх зусиль для досягнення мети.

Нові технології

Гаджети, про негативну роль яких так багато говорять, потрібно намагатися звертати з зла на благо. Створення мультимедійної презентації з того чи іншого предмету буде не тільки сприятливо сприйнято педагогами, а й може дати поштовх інтересу дитини до певної спеціальності. Одним з важливих аспектів впровадження нових технологій є робототехніка для дітей. Навряд чи можна знайти більш розумну ілюстрацію до практичного застосування нових технологій.

Допомога ззовні

Сучасні шкільні програми ускладнюються так швидко, що навіть вищої освіти батьків, буває, не вистачає для повноцінної допомоги дитині. Не варто соромитися запросити репетиторів. Більш того, допомога старшого школяра - брата, сусіда - може виявитися більш дієвою в силу природного прагнення дітей до конкуренції. Допоможуть і численні курси для школярів, багато з яких працюють безкоштовно. Головне - зрозуміти самим і дати зрозуміти дитині, що така допомога не свідчить про якусь неповноцінність, а, навпаки, говорить про прагнення до вдосконалення.