4 поради, як вибрати майбутню професію

Ким ти хочеш стати, коли виростеш? Це питання дитина чує з самого дитинства і до закінчення школи.

Одні вже в дитячому садку знають, що хочуть бути ветеринарами, вчителями або лікарями, інші ж і в 15-16 років смутно уявляють, яку професію обрати. І гаразд, якщо останні все-таки самі визначаться з вибором, а не підуть на поводу у батьків, реалізуючи їх мрії. Ці поради допоможуть знайти свій «професійний шлях».

Порівняйте інтереси з майбутньою спеціальністю

Для цього потрібно виписати абсолютно всі свої захоплення на аркуш паперу: подобається доглядати за тваринами, пояснювати складні теми іншим, прибирати в будинку, готувати їжу, вчити нові мови, програмувати і т. д.

Після потрібно зіставити свої інтереси з професіями. Поруч з кожним захопленням повинен бути список професій: ветеринар, зоолог, кінолог, учитель, вихователь, майстер клінінг-компанії, кухар, кондитер, перекладач, викладач, програміст, розробник додатків і комп'ютерних ігор тощо.

Тепер зі списку потрібно викреслити ті, які не викликають інтересу з яких-небудь причин. Коли перелік стане невеликим, потрібно проаналізувати свої професійні якості і зіставити їх з рештою професій.

Не орієнтуйтеся тільки на престиж і актуальність

Вибирати професію тільки за критерієм, актуальна вона зараз чи ні, неправильно. Багато випускників аналізують статистику затребуваних спеціальностей і вибирають зі списку те, де зарплата найвища. Але ситуація на ринку змінюється дуже часто. Нещодавно всі хотіли бути космонавтами, потім - менеджерами, а нині - блогерами. Орієнтуватися треба ще й на свій творчий хист, а не тільки на престижність професії.

Дивіться глибше

Нагледівши кілька професій, дізнайтеся, ніж реально доведеться займатися. Дитина мріє про кар'єру співака і марить про славу, але не уявляє, наскільки нудними можуть бути гастролі, щоденні репетиції, записи і т. д. Кожна спеціальність має свої недоліки і краще дізнатися про них заздалегідь.

Ідіть своєю дорогою

До порад батьків можна прислухатися, але думати треба своєю головою. Багато тат і мам прагнуть реалізувати в нащадках свої нездійснені мрії і надії. Але у кожної дитини є свої бажання, про які вона і повинна думати в першу чергу. По стопам мами, тата, бабусь, дідусів потрібно йти тільки за власним бажанням.

І пам'ятайте, якщо обрана професія не буде приносити задоволення, ви завжди можете її змінити. Змінити рід занять можна в будь-якому віці.